Pasowanie na przedszkolaka 2019

13 listopada do grona przedszkolaków dołączyły dzieci z grupy I "Pszczółki". Recytowały, śpiewały, tańczyły. Mimo tego, że dla naszych maluszków był to  pierwszy występ przed tak dużą publicznością wszystkie były bardzo dzielne. 

Czytaj więcej...

Konkurs Piosenki Patriotycznej

8 listopada z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszym przedszkolu odbył się konkurs Piosenki Patriotycznej.  

Wszyscy w tym dniu pojawili się w w odświętnych strojach.  Dzieci wraz z rodzicami  wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. 

O godz. 11.11 dzieci wraz z wychowawczyniami oraz całym personelem placówki dołączyły do akcji "Szkoła do hymnu" odśpiewały 4 zwrotki hymnu.  

Czytaj więcej...

III Spartakiada Matematyczna

Dzieci z grupy IV- Wiktoria, Fabian i Jaś S.- wzięły udział w Spartakiadzie Matematycznej organizowanej przez Przedszkole Miejskie Nr 50.  Rozwiązywali różne zadania matematyczne. 

Serdecznie gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów!!!

Czytaj więcej...

Jupi Park - gr. II, III, IV - 2019

30 października dzieci z gr. II, III i IV  wybrały się na wycieczkę do Jupi Parku w Manufakturze.  Dzieci miały okazję posiedzieć w basenie pełnym piłeczek, pozjeżdżać z różnych zjeżdżalni. Był to czas, który spędziły w miłej atmosferze. Wszystkie dzieci wróciły bardzo zadowolone. :) 

Czytaj więcej...

Przygody Jeża Kolczatka

W środę 23 października do naszego przedszkola zawitał teatrzyk Pacuś z przedstawieniem pt: ,,Przygody Jeża Kolczatka". W sposób aktywny i z ogromną ciekawością mali widzowie uczestniczyli i przeżywali przygody wraz z bohaterami. Po zakończeniu przedstawienia aktorzy, którzy ożywili kukiełki zostali obdarowani brawami. 

Czytaj więcej...

Audycja- październik 2019

21 października ponownie odwiedził nas Pan Witek. Podczas audycji bajki i baśnie zostały zaprezentowane nie tylko przez słowa piosenek, lecz także przez dźwięki instrumentów. Ponadto dzieci zapoznały się z rożnymi rodzajami fletów  i nawet miały okazję na nich grać. 

Czytaj więcej...

Owady 2019

W październiku nasze przedszkole odwiedziły małe owady. Dzieci miały okazję zobaczyć na żywo min. patyczaki. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem oglądały małe stworzonka a niektóre nawet postanowiły pogłaskać.

Czytaj więcej...

Audycja muzyczna wrzesień 2019

We wrześniu w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza audycja muzyczna pt.,, Zaczarowany klucz’’, rozpoczynająca cykl comiesięcznych spotkań w nowym roku szkolnym 2019\2020. Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu p. Witek powitał wszystkich uczestników koncertu. Przywiózł ze sobą góralkę Maję, która zagrała piękne melodie na skrzypcach. Pan Witek zapoznał przedszkolaków z polskimi tańcami narodowymi. Były to następujące tańce: krakowiak, kujawiak, oberek, polonez.

Czytaj więcej...

Jesienna spartakiada

04  października dzieci z grupy IV "Smerfy" uczestniczyły w  Jesiennej Olimpiadzie Sportowej organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 45. Miały okazję zmierzyć się z innym przedszkolem oraz uczniami pierwszej klasy w różnych konkurencjach sportowych. 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września dzieci z gr. IV " Smerfy" wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. Razem z innym przedszkolami odśpiewali" Hymn Przedszkolaka" następni wypuścili balony w niebo. Dzieci wzięły udział w różnego rodzaju animacjach i konkursach. Po zakończonej zabawie zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do przedszkola. 

Czytaj więcej...