Audycja muzyczna -grudzień 2019

9 grudnia odbyła się kolejna audycja muzyczna pt. "Skąd my to znamy?".Pan Witek przywitał wszystkich i przedstawił gościa z Meksyku, który zagrał dzieciom kolędy i zapoznał z tradycją Św.Mikołaja w jego ojczystym kraju. Na zakończenie Pan Witek podziękował dzieciom za udział w koncercie, życzył wszystkim Wesołych Świąt i zaprosił na kolejny koncert w styczniu.

Czytaj więcej...

Gala Tańca Przedszkolaka 2019

7 grudnia grupa tanczena "Słoneczka" pod przewodnictwem p. Basi wystąpiła na Gali Tańca Przedszkolaka organizowanej przez szkołę tańca „BACARA DANCE STUDIO”.  Występ został nagrodzony głośnymi brawami przez liczną publiczność, a każde dziecko otrzymało drobne upominki.

Czytaj więcej...

Wizyta Świętego Mikołaja 2019

W piątek 6 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja.  
Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja.   W końcu św. Mikołaj przybył do dzieci.Swoje sanie zaparkował na dachu przedszkola. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

Czytaj więcej...

Mikołajki 2019

6 grudnia nasze przedszkole odwiedziła Mikołajka, która przyniosła wspaniałą wiadomość - Mikołaj już zbliża się do przedszkola. Jednak zanim przyjechał , Mikołajka zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Miały okazję wziąć udział w różnych konkurencjach, tańcach. 

Czytaj więcej...

Dzień Misia 2019

28 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim  przyjacielem Misiem. Były misie małe i średnie a także duże, różowe, niebieskie, brązowe i kilkukolorowe, w ubrankach, z kokardami i w kapelusikach. 

Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy wraz ze swoimi przyjaciółmi Misiami. Wszystkie pluszaki, również uczestniczyły w zabawach. 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Fabryki Bombek

27 listopada dzieci z grup IV, III i II udały się na wycieczkę do fabryki bombek SZKŁO-DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim. Pierwsza część wycieczki obejmowała zwiedzanie fabryki bombek. Dzieci mogły zobaczyć jak w dmuchalni rozgrzewane jest szkło pod wpływem bardzo wysokiej temperatury, które następnie staje się płynne i jest bardzo plastyczne. Kolejnym etapem było oglądanie srebrzenia bombek "od środka" oraz proces suszenia. Następnie udaliśmy się do malarni - gdzie mogliśmy zobaczyć jak panie ręcznie malują i ozdabiają bombki. Dzieci również miały możliwość ozdabiania swoich ozdób choinkowych. Za pomocą pędzelków nanosiły klej na powierzchnię szklanych bombek, a następnie obsypywały namalowane wzory różnokolorowym brokatem. Po wyschnięciu udekorowane bombki zostały spakowane w tekturowe pudełeczka. Wycieczka rozwijała zdolności manualne oraz doskonaliła małą motorykę. 

Czytaj więcej...

Kino+ warsztaty

26 listopada dzieci z grupy "Sowy" oraz "Smerfy" wybrały się do Kina Cinema City na warsztaty o bajkach. Następnie obejrzały długo wyczekiwaną przez nich bajkę - Kraina Lodu 2. Wszyscy wrócili z kina bardzo zadowoleni, że ponownie mogli obejrzeć swoich ulubionych bohaterów na dużym ekranie :) 

Czytaj więcej...

Audycja muzyczna-listopad 2019

Kolejne spotkanie muzyczne, zapadnie na długo w pamięci naszych przedszkolaków. Bohaterami bowiem tego spotkania byli tancerze wykonujący Breakdance i Hip-hop. Ich taniec skradł serca i ciała wszystkich dzieci. O siedzeniu w jednym miejscu nie było mowy, wszyscy tańczyliśmy i super się bawiliśmy.

Czytaj więcej...

Pasowanie na przedszkolaka 2019

13 listopada do grona przedszkolaków dołączyły dzieci z grupy I "Pszczółki". Recytowały, śpiewały, tańczyły. Mimo tego, że dla naszych maluszków był to  pierwszy występ przed tak dużą publicznością wszystkie były bardzo dzielne. 

Czytaj więcej...

Konkurs Piosenki Patriotycznej

8 listopada z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszym przedszkolu odbył się konkurs Piosenki Patriotycznej.  

Wszyscy w tym dniu pojawili się w w odświętnych strojach.  Dzieci wraz z rodzicami  wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. 

O godz. 11.11 dzieci wraz z wychowawczyniami oraz całym personelem placówki dołączyły do akcji "Szkoła do hymnu" odśpiewały 4 zwrotki hymnu.  

Czytaj więcej...